Czym charakteryzuje się soczewka asferyczna?

Asferyzacja to spłaszczenie wypukłej powierzchni zewnętrznej. Dzięki asferyzacji soczewki stają się bardziej płaskie, czyli estetyczniejsze, i korygują deformacje boczne, dając większy komfort widzenia peryferyjnego. Asferyczna konstrukcja soczewki redukuje nienaturalny efekt pomniejszenia lub powiększenia oczu, typowy dla soczewek sferycznych o dużych mocach. Asferyczne soczewki są także cieńsze i lżejsze od tradycyjnych.

Czy kolor powłoki antyrefleksyjnej wpływa na właściwości soczewki?

Różnica antyrefleksu w wersji Blue i Green dotyczy wyłącznie estetyki zewnętrznego odbicia refleksu soczewki, które przybiera lekkie zabarwienie kolorystyczne. Obraz użytkownika okularów jest identyczny w obu wersjach: bez żadnych zniekształceń. W okularach Eye-Q-Optics Antyrefleks nakładany jest bezpośrednio w czasie cyfrowego odlewania soczewek. To znaczy, że na grubości do 100 nm powłoka jest całkowicie zintegrowana z powierzchnią soczewki. Jest to więc powłoka hydrofobiczna, oleofobowa i antystatyczna o grubości ok. 100 nm.  

Dla kogo polecane są okulary komputerowe?

Rozwój nowych technologii doprowadził do nienaturalnej stymulacji naszych oczu i mózgu przez sztucznie generowane światło niebieskie. Emitują je ekrany monitorów, tabletów, telefonów, a także telewizory, czy żarówki LED. Okulary komputerowe polecamy dla:

  • osób pracujących przed komputerem
  • grup zawodowych szczególnie narażonych na niebieskie światło (m.in. pracownicy medyczni)
  • dzieci, które są wrażliwsze na szkodliwe skutki niebieskiego światła, ponieważ ich wzrok nie jest jeszcze w pełni wykształcony i filtruje mniej światła
  • widzom i czytelnikom, aby poprawić komfort czytania, oglądania telewizji i nie przemęczać oczu;
  • osób mających problemy z rytmem biologicznym i snem: trudności w zasypianiu, płytki, krótki i przerywany sen, bezsenność;
  • osób, którym doskwiera zmęczenie oczu, zaczerwienienia, suchość, aby wyeliminować objawy i zmniejszyć ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej i zaćmy.